"O ghetuţă pentru fiecare"

Scoala Gimnaziala Slobozia, Comuna Voinesti, Slobozia, Jud. Iasi, Tel./Fax: 0232.294.981, E-mail: scoalasloboziadeal@yahoo.com, Web: www.scoalaslobozia.ro

thumbnail 2"Şcoala pentru valori autentice"- SOLIDARITATE
"O ghetuţă pentru fiecare"
Oamenii cu inima mare de la Dragoste desculță dădeau zvon în țară și căutau școli unde sunt copiii care ar avea nevoie de ghetuțe.
Am îndrăznit și le-am scris. Știam că suntem multișori, dar nu știam ce îngerași puternici avea echipa. Ei mi-au răspuns hotărât: "O să se poată!". Ei au crezut! Noi am visat!
Și așa povestea noastră a ajuns la Raluca Mihaela - omul care a mobilizat mai mulți spiriduși. Au sortat și etichetat 70 de pachete pline de minunății și jucării, ghetuțe și bucurii. Au dăruit. Cu drag și omenie.
Sclipirea din ochișorii lor vorbește mai mult decât aș ști eu să o fac.
Noi, învățătorii de la Vale :) mulțumim fiecărui om cu suflet bun care a creat magie și bucurie astăzi la școală.
Moș Crăciun există! Și el e iubirea pentru cel de lângă tine! Slavă Domnului pentru toate!

Prof. Înv. primar,
Hobinca Laura