Proiect 1 decembrie 2018

Scoala Gimnaziala Slobozia, Comuna Voinesti, Slobozia, Jud. Iasi, Tel./Fax: 0232.294.981, E-mail: scoalasloboziadeal@yahoo.com, Web: www.scoalaslobozia.ro

Scoala Gimnaziala Slobozia

DEVIZA ȘCOLII:

”O ȘCOALĂ A COMUNITĂȚII DESCHISĂ PROVOCĂRILOR VIITORULUI”

Scoala Gimnaziala Slobozia

DEVIZA ȘCOLII:

”O ȘCOALĂ A COMUNITĂȚII DESCHISĂ PROVOCĂRILOR VIITORULUI”

Proiect 1 decembrie 2018

1Descrierea activității:
Pentru buna desfășurare a activității a fost prezentat pe scurt importanta amintirii zilei de 1 Decembrie. Pe holul scolii s-au adunat cele 3 clase primare coordonate de învățătorii: Hrib Mihaela,Nechita Paula, Murariu Raluca. Elevii au intonat Imnul de stat al României, cântece specific zilei de 1 Decembrie, recitare de poezii, au fluturatstegulețe din hârtie clase efectuate la orele de AVAP. Elevii și părinții au dansat Hora Unirii.

 

 1  2
 3  4
 5  6
 7  8

proiect 1 dec - 2018 pt site.docx